Cesta do Středozemě...

30. prosince 2014 v 21:44 |  Články
Ello chlupáči, je tu nový článek, ve kterém bych se chtěla pokusit o něco, jako recenzi na film jménem "Hobbit : bitva pěti armád". Varování - obsahuje spoilery, kdo film ještě neviděl a plánuje se na něj kouknout, nečtěte to D:
Navíc, je to recenze alla Kaila, takže číst jen na vlastní nebezpečí :"D
Celkově na mě film docela hodně zapůsobil...


Stejně jako třetí díl u Lord of The Rings je to trochu přehnané, ale i tak další díl ze série J.J.R Tolkiena ani trochu nezklamal :3. Jak již jsme se v druhém dílu "Šmakova dračí poušť" dozvěděli, obávaný drak, Šmak, vyrazil do Jezerního města, aby jej zničil. Tak se také stalo, ale drak byl zastřelen otcem tří děti, který se později stal i vůdcem pozůstalých obyvatel Jezerního města.
Když drak padl, dozvěděla se o tom celá Středozem..a kdopak by netoužil po obrovském bohatství Ereboru? Nejdříve se u Království pod horou objeví lidé, žádajíc o splnění slibu, který jim Thorin dal - měli dostat část z pokladu Ereboru.
Je tu bohužel jeden háček - Thorin dostal Zlatou horečku, neboli Dračí nemoc a nechce se rozloučit s jedinou mincí.
Později se objeví i Elfové, Skřeti a další Trpaslíci. Po dlouhé bitvě Erebor příjde o všechny nástupce trůnu, Thorinův rod je mrtvý.

Co se týče mě, film se velmi povedl. Efekty i to, jak Hobbit navazuje na předchozí díly a Lord o The Rings je vážně dokonalé. Jistě, je tam pár věcí, které mě dosti mrzely. U filmu jsem se i zasmála, dokonce možná ukápla slzička (jo, jsem citlivka) a docela dost jsem se obávala, co se bude dít... "Co se sakra bude dít dál? Huh! To není možné"
Nakonec sem ještě dávám písničku, která se mi k tomuto filmu moc nehodí, ale ujde.

Dobrá, možná to bylo hodně krátké a bya to spíše názorovka než recenze, ale i tak, doufám že se mnou souhlasíte. Pokud jste tenhle film neviděli a já spoilerovala, na začátku jste byli varování, takže banana! :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kora Aenthe Kora Aenthe | Web | 30. prosince 2014 v 21:54 | Reagovat

*SPOILERS*

V tomto Hobbitu se podle mě nejvíc bojovalo. Přece jen 2. díl byl o tom jak šli do Ereboru. Ale ve filmu byli celkem i nedostatky. Třeba u finall fightu kdy šel Thorin s Azogem do bitvy proti sobě, Azog měl takovou tu věc na řetězu (nazveme to šutrokámen) a ta se mu zabodla do ledu. Jak si pamatuju, pokoušel se šutrokámen vidělat, ale o chvíli později, Thorin si jen přijde k šutrokamenu, zvedne ho nad hlavu a hodí ho k Azogovi. WHAT THE FUCK?! :"D

Ale stejně, nejlepší scéna byla, jak Legolas skákal na rozpadajícím se mostě *rofl*

Každopádně, film měl takový tajemný nádech, což ve mě vzbuzovalo takovou napjatou atmosféru, jak došlo na vraždění mích oblíbených trpaslíků, i Korek brečel. :(

Nom, snad jsem ti to tady nezaspamovala ^^""

2 Kai Kai | 30. prosince 2014 v 22:00 | Reagovat

YEAAA...
Byl to prostě finální díl zakončený pěknou rvačkou, jako v LoTR. :D ... Jo, nad tím jsem si taky lámala hlavu, to nevychytali :D .
Jo, to bylo nejlepší :"DDD to bylo přehnané na tom, nu.. stejně jako když Legolas skákal na těch slonech v LoTR.
Nejlepší bylo "To je Thorinův bratranec" "Taky magor?" :"D
Měl, nu... bylo to fakt úžasné, tajemné, smutné a zároveň to dodávalo naději, ale taky ji bralo. V jednu chvíli jsem myslela že jsou všichni úplně v pytli, protože lidé už byly polomrtví a teprve přicházela druhá armáda Skřetů... Ale bylo to smutné no..
Nezaspamovala :3

3 Kora Aenthe Kora Aenthe | Web | 30. prosince 2014 v 22:03 | Reagovat

[2]: Výtučně, tak to ti můžu psát komentáře pod každý šlánek *devil* :DD
Klidně bych to chtěla vidět ještě jednou, bylo to fakt mega :D

4 Mioherna Mioherna | 31. prosince 2014 v 10:47 | Reagovat

Nah, já jsem na tom ještě nebyla, jak všichni víte :D Ale vím o čem to bude, takže článek jsem přečetla a žádný mega spoiler jsem tam nenašla xD Já hold nemám ráda, když jsou ve filmech takové až příliš "nereálné" věci... Jako třeba Korek mluví o tom šutrokameni :DD Neviděla jsem to, ale umím si to živě představit, wtf?

Tento víkend jdeme na Hobbita taky, takže možná napíšu recenzi *kopírák* :3 Uvidíme xD Každopádně, jsem ráda že blog alespoň trochu ožil a doufám, že brzy napíšeš nějaký další článek, protože tvoje články jsou... Aww ♥ x3 A recenze ti náhodou jdou :33

Otázka na konec.. UMŘELI I FILI A KILI? D:

5 ~Saf (lenost všude) ~Saf (lenost všude) | Web | 1. ledna 2015 v 22:19 | Reagovat

Já jsem ještě poslední díl neviděla, takže nemůžu moc soudit. Článek jsem ale přečetla (stejně jsem četla knihu, takže žádný extra spoiler jsem tady najít nemohla xD) a myslím, že ti recenze jdou :3 a já se budu muset kouknout. Sice se i předchozí díly hodně liší od knihy, což mně (psychoušovi) vždycky vadí... :D ale i tak je to úžasný film a tenhle díl určitě není výjimka ^^ o čemž mě tenhle článek přesvědčil :3

[4]:  no v knížce umřeli :'c

6 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 18:07 | Reagovat

Mi strašně naštvalo, jak udělali Thorinovu smrt. Polovina lidí se u toho smála, kvůli tomu, že Bilbo řekl: "Podívejte, Thorine, orli..." *facepaw* jakoby to mohl vidět.
Jisté nesrovnalosti s knihou tam byly, ale ten film je prostě boží a nikdo mu to neupře. A ve 3D byl prostě výborný :3
So dimenzionaaal! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.